Ar-Ge

Ar-Ge Merkezi

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde 20.000 m2’si kapalı, toplam 63.000 m2 alanda yer alan 2 ayrı tesisinde 248 çalışan istihdam eden BETA ve MFC markalı yağlı-kuru transformatör üreten Transformatör Elektromekanik tarafından Ar&Ge Merkezi kurulmasına yönelik olarak yapılan başvuru sonucunda, Kasım 2017 itibarı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın denetim ve değerlendirmesi neticesinde Ar-Ge merkezi belgesini almaya hak kazanmıştır.

Ar-Ge merkezimizde; elektrik-elektronik mühendisi, makine mühendisi, endüstri mühendisi, enerji sistemleri mühendisi vb. gibi farklı disiplinlere sahip 22 adet personel bulunmaktadır.

Ar-Ge merkezimizin Elektrik-Mekanik Tasarım, Ürün Geliştirme, Fikri-Sinai ve Mülkiyet Hakkı, Test Analiz ve Proje Geliştirme olmak üzere toplamda 5 ayrı departmanın da, 20 araştırmacı ve 2 destek personelimiz 335 m2’lik bir alanda çalışmalarını sürdürmektedir.

Ar-Ge merkezimizde şu ana kadar TÜBİTAK tarafından onaylanmış 3 adet proje bulunmaktadır. Bunlardan 2 tanesi tamamlanmış, 1 tanesi de devam etmektedir

Transformatör Elektromekanik Ar-Ge merkezi, çalışanlarının kişisel gelişimleri için geniş imkânlar ve fırsatlar sunmaktadır. Personellerimizin bilgi birikimini arttırmak amacı ile eğitimlerine özen gösterilmekte ve lisans mezunu çalışanlarımıza yüksek lisans ve doktora yapmaları için çeşitli imkânlar sunulmaktadır. Hali hazırda 1 adet doktora öğrencimiz, 3 adet yüksek lisans öğrencimiz bulunmaktadır.

Transformatör Elektromekanik Ar-Ge merkezi inovatif ürün ve süreç geliştirmek için birçok ulusal ve uluslararası projelere imza atmayı hedeflemektedir.